Oficiální marketingový zástupce Fotbalové asociace České republiky

STESSTESSTESSTESSTES

Los ME 2017 "21": Německo, Dánsko a Itálie

Reprezentace do 21 let zná soupeře na mistrovství Evropy 2017. Los v Krakově ji poslal do těžké skupiny C spolu s Německem, Dánskem a Itálií.

Zápasy C skupiny se budou hrát 18., 21. a 24. června 2017 v Krakově a v Tychách. Český výběr odehraje všechny v Tychách. Začne 18. červnav 18 hodin s Německem, 21. června se utká od 18:00 s Itálií a za další tři dny také od 20:45 uzavře vystoupení ve skupině proti Dánsku. "Zajímavé je, že se potkáváme se dvěma stejnými soupeři jako před dvěma lety na šampionátu u nás. Takže to bude proti Německu a Dánsku jakási odveta, i když už s jinými hráči," řekl trenér Vítězslav Lavička, který se slavnostního losování zúčastnil společně s manažerem Jaromírem Šeterlem, vedoucí týmu Terezou Šílovou a tiskovým mluvčím Jaroslavem Kolářem. Los si Lavička do jisté míry pochvaloval. "Přáli jsme si skupinu C, protože hraje své zápasy nejblíž českých hranic. Doufáme, že to udělalo radost i fanouškům, a že nás podpoří v hojném počtu," přeje si Lavička. O síle soupeřů pochopitelně nepochybuje. "Německo neztratilo v kvalifikaci ani bod a je jedním z největších favoritů celého turnaje, Dánsko se dostalo na posledním mistrovství do semifinále a i poslední kvalifikaci zvládlo suverénně a Itálie je na velkých turnajích silná vždycky," řekl Lavička.

Ve skupině A narazí Slovensko s českým trenérem Pavlem Hapalem na Polsko, Anglii a obhájce titulu ze Švédska. V "béčku" se potkají Portugalsko, Srbsko, Španělsko a nováček Makedonie. Šampionát se bude hrát od 16. do 30. června, do semifinále postoupí vítězové skupin a nejlepší tým z druhých míst.

Česká jednadvacítka se na Euru představí posedmé. Největším úspěchem je zisk titulu z roku 2002, o dva roky dřív došla do finále. V roce 1996 vypadla ve čtvrtfinále a v roce 2007 neprošla ze skupiny. Před pěti lety obsadila čtvrtou příčku a na posledním šampionátu v roce 2015 skončila v domácím prostředí ve skupině.

Rozlosování ME 2017 hráčů do 21 let

Skupina A: Polsko, Slovensko, Anglie, Švédsko
Skupina B: Portugal, Srbsko, Španělsko, Makedonie
Skupina C: Německo, Česká republika, Dánsko, Itálie

Program šampionátu

16. června: Polsko - Slovensko, Švédsko - Anglie
17. června: Portugalsko - Srbsko, Španělsko - Makedonie
18. června: Německo - Česko (18:00), Dánsko - Itálie
19. června: Polsko - Švédsko, Slovensko - Anglie
20. června: Portugalsko - Španělsko, Srbsko - Makedonie
21. června: Německo - Dánsko, Česko - Itálie (18:00)
22. června: Anglie - Polsko, Slovensko - Švédsko
23. června: Makedonie - Portugalsko, Srbsko - Španělsko
24. června: Itálie - Německo, Česko - Dánsko (20:45)
27. června: semifinále
30. června: finále