Oficiální marketingový zástupce Fotbalové asociace České republiky

STESSTESSTESSTESSTES

U19: V semifinále čeká Anglie

Závěrečné zápasy skupiny B na Euru hráčů do 19 let rozhodly o tom, že soupeřem českého týmu ve středečním semifinále bude Anglie. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Portugalsko a Nizozemsko.

Český celek tak čeká v Gruzii duel se zatím stoprocentní Anglií, jež porazila Bulharsko 2:0, Nizozemsko 1:0 a poprvé inkasovala až od Německa, jemuž však sama čtyři branky dala. Po třech gólech na turnaji mají na kontě Ryan Sessegnon i Ben Brereton a dělí se o vedení v tabulce střelců.

"Zápas s Německem zvládli Angličané velmi dobře, přestože brzy přišli o své klíčové hráče," připomněl trenér českého týmu Jan Suchopárek zranění Trevoha Chalobaha a Andreho Dozzella. "Ostatní reprezentační trenéři nám tu pomáhají sledováním soupeřů. Angličany měl na starosti Luboš Kozel a předal mi obsáhlé informace. Mají výborné individuality, jsou efektivní v koncovce. Když budeme i my efektivní směrem dopředu, tak budeme mít šanci. I oni mají vzadu okénka," dodal Suchopárek.

Angličané podobně zvládli základní skupinu i před rokem, pak ale v semifinále podlehli Itálii. Podobně se je bude snažit zaskočit český tým, který usiluje o první postup do finále od roku 2011. Angličané byli ve finále naposledy v roce 2009.

Program semifinále ME hráčů do 19 let - středa 13. 7. 2017

Portugalsko - Nizozemsko (15:00 středoevropského času)

Česká republika - Anglie (18:00 středoevropského času)