EURO 2020 bude s fanoušky na tribunách

EURO 2020 bude s fanoušky na tribunách

UEFA pošle všem držitelům vstupenek informace, jak v tuto chvíli postupovat a kde hledat podrobnosti například o podmínkách pro cestování. Všichni majitelé lístků mají smluvní vztah přímo s UEFA, a FAČR v tomto směru pouze zprostředkovává informace.

Mám platný lístek. Co teď?

Každý fanoušek má dvě možnosti – vstupenky si nechat, anebo je vrátit. Mistrovství Evropy sice bude s fanoušky na tribunách, ale diváci budou mít kvůli celosvětové pandemii COVID-19 výrazně ztížené možnosti cestování mezi pořadatelskými státy.

Budou mít fanoušci výjimky pro cestování?

V některých zemích ano, ale Spojené království výjimky pro fanoušky cestující do země neplánuje, a to ani s platným lístkem. To znamená, že diváci mířící do Glasgow nebo Londýna se budou muset podřídit všem restrikcím, které budou v danou dobu platné.

Mohu kvůli novým skutečnostem vstupenek vrátit?

Všichni majitelé vstupenek mají poslední možnost, jak lístky vrátit a získat zpět plnou cenu. Lze tak učinit na portálu UEFA až do 22. dubna 2021 (18:00 středoevropského času).

Kolik fanoušků bude moci na stadiony?

Na všech stadionech budou platit jiná pravidla, na kterých se UEFA dohodla s místními úřady. Glasgow, kde česká reprezentace odehraje úvodní dva zápasy základní skupiny proti Skotsku a Chorvatsku, oznámilo , že na tribuny Hampden Parku pustí 12 tisíc fanoušků, což odpovídá zhruba 25 procentům kapacity stadionu.

Přes 22 tisíc fanoušků pustí úřady na stadion v Londýně, kde česká reprezentace nastoupí v závěrečném zápase skupiny proti domácí Anglii. Ve vyřazovací fázi by to mohlo být dokonce ještě víc.

Kolik z těchto počtů zbyde na české fanoušky, UEFA zatím neupřesnila.

Co když bude fanoušků s platnými vstupenkami víc než aktualizovaná kapacita?

Po ukončení termínu pro vrácení vstupenek, tedy 22. dubna, UEFA vyhodnotí, kolik platných lístků zůstalo mezi fanoušky. Pokud to na jednotlivé zápasy bude víc, než bude aktualizovaná kapacita na jednotlivých stadionech, rozhodne o zrušení požadovaného počtu vstupenek los. O tom, kdo v tomto losu neuspěl, bude UEFA informovat v průběhu května.

Jaká budou platit opatření na stadionech?

Pořadatelé budou dbát na striktní dodržování hygienických pravidel. Dodržování rozestupů, nošení respirátorů nebo stanovení času příchodu na stadion budou samozřejmostí.

UEFA aktualizuje informace ohledně vstupenek i obecně celého šampionátu na svých internetových stránkách.