Reprezentační program 2023: boje o EURO, U21 na šampionátu či ženy v Lize národů

Reprezentační program 2023: boje o EURO, U21 na šampionátu či ženy v Lize národů

„A“ tým

Reprezentační áčko čeká v roce 2023 jediná soutěž – kvalifikace o postup na UEFA EURO 2024, které bude hostit Německo. Ve skupině narazí na Polsko, Albánii, Faerské ostrovy a Moldavsko. Na závěrečný turnaj se dostanou dvě nejlepší mužstva skupiny.

Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého vstoupí do kvalifikace 24. března proti Polsku. Fanoušci dlouho dopředu vyprodali vánoční kvótu vstupenek do Fortuna Areny v Praze a poslední lístky půjde koupit na začátku března, kdy se do prodeje dostanou nevyužité rezervace a blokace.

Program české fotbalové reprezentace v roce 2023

24. 3. Česko – Polsko -:- Praha, Fortuna Arena kvalifikace EURO 2024
27. 3. Moldavsko – Česko -:- ? kvalifikace EURO 2024
17. 6. Faerské o. – Česko -:- ? kvalifikace EURO 2024
červen soupeř v jednání -:- ? příprava
7. 9. Česko – Albánie -:- ? kvalifikace EURO 2024
září soupeř v jednání -:- ? příprava
12. 10. Albánie – Česko -:- ? kvalifikace EURO 2024
15. 10. Česko – Faerské o. -:- ? kvalifikace EURO 2024
17. 11. Polsko – Česko -:- ? kvalifikace EURO 2024
20. 11. Česko – Moldavsko -:- ? kvalifikace EURO 2024

U21

Jednadvacítka se připravuje na mistrovství Evropy, které na přelomu června a července budou hostit Rumunsko a Gruzie. Svěřence trenéra Jana Suchopárka čeká těžká základní skupina, ve které se utkají s Anglií, Německem a Izraelem. Do vyřažovací fáze šampionátu postoupí jen dva týmy.

Ještě předtím v březnu odehraje český výběr dva přípravné zápasy, a to ve Španělsku proti Belgii a Nizozemsku. Na podzim pak český výběr zahájí kvalifikaci o postup na další evropský šampionát. Los je naplánovaný na 1. 2. 2023.

Program reprezentace U21

březen Česko - Belgie přípravné utkání
březen Česko - Nizozemsko přípravné utkání
22. 6. | 18:00 Česko - Anglie EURO U21
25. 6. | 18:00 Česko - Německo EURO U21
28. 6. | 18:00 Izrael - Česko EURO U21

Mládež

Velké výzvy stojí před týmy do 19 a 17 let. Oba výběry čeká elitní fáze kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Devatenáctka pod vedením trenéra Radka Bejbla narazí na Chorvatsko, Portugalsko a Švédsko, sedmnáctka pod vedením Petra Havlíčka půjde na Polsko, Slovensko a Portugalsko.

Zatímco v kategorii do devatenácti let je zapotřebí k postupu na mistrovství Evropy vyhrát kvalifikační skupinu, sedmnáctka může postoupit i ze druhého místa (postupuje sedm nejlepších týmů ze druhých míst z celkových osmi skupin).

Mládežnické reprezentace odehrají také několik tradičních turnajů. Výběr do osmnácti let čeká v září turnaj Václava Ježka, šestnáctka už v únoru nastoupí na UEFA Development Cupu a v červenci na Memoriálu Františka Harašty, výběr do patnácti let se může těšit na solidně obsazený dubnový turnaj v Itálii.

Ženy

Ženské áčko čekají v jarní části sezony přípravné zápasy. Nejdřív se v únoru zúčastní mezinárodního turnaje, v dubnu pak nastoupí doma proti Maroku a v Rakousku.

To nejdůležitější však nastane na podzim, kdy začne historicky první ročník Ligy národů. Tedy soutěže, která má velký úspěch v mužské kategorii. Los je na programu v dubnu.

Mládežnické výběry budou na jaře bojovat o postup na mistrovství Evropy. Reprezentaci do 19 let čeká ve skupině Srbsko, Polsko a Švýcarsko, tým do 17 let Polsko, Estonsko a Rumunsko. V obou případech postoupí na závěrečné šampionáty pouze vítězové jednotlivých skupin.