Ženy si zahrají baráž o postup na ME

Ženy si zahrají baráž o postup na ME

České reprezentantky dohrály všechna svá utkání již v minulém roce, ale až nyní je celá skupina kompletní. Výhra Španělek 3:0 v odloženém utkání s Polskem potvrdila svěřenkyně trenéra Karla Rady na druhé příčce.

Kvalifikační skupinu s přehledem vyhrály právě favorizované Španělky, Češkám patří druhá příčka před třetím Polskem. Právě zářijové duely s naším severním sousedem byly zlomové. Oba celky se nejdříve rozešly v Chomutově smírně 0:0, z odvety ale braly české fotbalistky tři body za výhru 2:0.

Na EURO 2022 do Anglie postupuje přímo devět vítězů skupin a tři nejlepší týmy z druhé příčky. Češky patří mezi zbylých šest týmů, které čeká play-off o další tři postupová místa.

Národní tým žen se probojoval do baráže už dvakrát, pokaždé proti nim stály Italky. Bohužel se Češky na EURO 2005 ani 2009 nedostaly. Nyní v cestě na šampionát bude stát někdo z pětice Severní Irsko, Rusko, Ukrajina, Portugalsko a Itálie nebo Švýcarsko.

Italky dohrávají svůj duel s Izraelem ve středu, pokud zvítězí o dvě branky, postoupí rovnou a baráž bude čekat na Švýcarsko. Los proběhne 5. března, baráž je pak na programu v první polovině dubna.